ÅF Pöyry

AFRY CZ s.r.o. > O nás > ÅF Pöyry

ÅF Pöyry s více než 16 000 skvělými odborníky působí v oblastech energetiky, průmyslu, stavebnictví, infrastruktury a technologií po celém světě.

Společnost ÅF Pöyry vznikla v roce 2019 sloučením dvou velkých a tradičních mezinárodních firem ÅF a Pöyry. Více než 100 let zkušeností předurčuje ÅF Pöyry k hledání inovativních technických řešení mnoha problémů. Držíme se pevně na předním místě technického pokroku a jsme připraveni přijímat největší výzvy od klientů z celého světa.

Udržitelnost je součástí obchodní strategie společnosti ÅF Pöyry. Spojením technologií dosahujeme udržitelného pokroku pro všechny. Cílem společnosti ÅF Pöyry je chránit úspěšný, dlouhodobý a udržitelný rozvoj pro celou společnost. To vše v rovnováze mezi sociálními, environmentálními a finančními zájmy.

Integrací zásad Global Compacts OSN a tří perspektiv udržitelnosti – společnosti, ekologie a ekonomiky, může být ÅF Pöyry klíčovým prostředkem pro lepší budoucnost pro vás i vaše nejbližší.

www.afconsult.com

Hlavní historické milníky

2019  Vznik kombinované společnosti ÅF Pöyry po akvizici skupiny Pöyry. Společnost zaměstnává již téměř 17 000 skvělých odborníků.

2017  Jonas Gustavsson se stává novým presidentem ÅF.  Byla zahájena nová strategie společnosti – "Future ÅF".

2016 Součástí ÅF se stává řada nových firem, jako Erstad&Lekven Oslo, Alteco, Reinertsen’s Swedish infrastructure, construction and installations operation a Reinertsen v Norsku. Společnost má již více než 8 000 skvělých zaměstnanců.

2015 ÅF získává společnosti LeanNova, PRC, EQC Group and LEB consult.

2012 ÅF získává společnosti Epsilon and Advansia, čímž roste z 5 000 na 7 000 zaměstnanců ve 20 zemích.

2011 ÅF kupuje společnost CityPlan v České republice.

2010 Inspekční činnost je prodávána společnosti DEKRA Industrial.

2008 Ångpanneföreningen mění svůj název na ÅF.

2003 Nová strategie a konsolidace společnosti.

1986 Společnost je uvedena na Stockholmské burze cenných papírů.

1976 Znárodnění inspekčních aktivit. ÅF pokračuje v poskytování souvisejících služeb.

1895 Založení Ångpanneföreningen (Jihošvédská asociace parních generátorů) vlastníky parních generátorů a tlakových nádob z cílem zajistit prevenci nehod a pravidelných inspekcí.