AFRY CZ

 

Jsme AFRY CZ. Nic neskrýváme, poznejte nás zblízka.

Jsme architektonická, projektově-inženýrská konzultační společnost s unikátní firemní kulturou, inovativními projekty, silným skandinávským zázemím a ambiciózními plány. Tvoříme udržitelnou budoucnost s respektem k okolí i minulosti. Jsme společnost s výjimečným pracovním prostředím, skvělými lidmi a spokojenými klienty.

Našich více než 550 skvělých kolegyň a kolegů poskytuje inovativní konzultační služby zejména na českém a slovenském trhu. Pokrýváme oblasti

  • architektury,
  • dopravy,
  • průmyslu,
  • energetiky,
  • stavebnictví,
  • infrastruktury,
  • vodního hospodářství
  • a životního prostředí.

Patříme do silné mezinárodní skupiny AFRY založené již v roce 1895, se sídlem ve Stockholmu a s téměř 19 000 odborníky ve více než 100 zemích světa.

Naše historie

1. ledna 2020 došlo ke sloučení 4 tradičních společností ze skupiny AFRY: AF-CITYPLAN, AF-Consult Czech Republic, AF-Engineering a AF Nuclear Projects. Fúzí vznikla firma s jedinečným rozsahem portfolia služeb, AFRY CZ.

Historie společnosti sahá do počátku devadesátých let 20. století. Jednotlivě byly založeny společnosti CityPlan, spol. s r.o. a MEACONT Praha spol.s r.o. jako progresivní společnosti zaměřené na udržitelnost i rozvoj infrastruktury měst a regionů a na oblast energetiky. V letech 2010 a 2012 došlo k začlenění obou firem do silné mezinárodní skupiny AFRY se sídlem ve Švédsku. A obě firmy dostaly do vínku novou sestřičku - firmu AF-Engineering. Jednotlivé firmy působily od počátku v Brně, v Plzni a v Praze.

Naše práce

Více než 30 let zkušeností nám umožňuje přinášet inovativní a jedinečná řešení v oblastech konzultačních, inženýrských a expertních služeb v mnoha oblastech. Přestože jsme za naši kvalitní práci získali již řadu významných domácích i mezinárodních ocenění, uvědomujeme si, že minulé úspěchy je nutné neustále potvrzovat. I proto nepřestáváme rozšiřovat a zkvalitňovat rozsah našich služeb. Od roku 2017 jsme tak  zaměřeni na rozvoj projektových činností pro kolejové stavby, architekturu a  pozemní stavby, geodézii i tunely a podzemní stavby.

Naši vizi otevřené a intenzívní komunikace a spolupráce naplňujeme i rozšiřováním regionální působnosti firmy. Proto od roku 2019 působíme také v Ostravě a Českých Budějovicích. Na podzim 2020 jsme začali působit v Bratislavě, o půl roku později i v Žilině. V dalších letech máme v plánu aktivně působit ve většině krajských měst Česka a Slovenska.

Uvědomujeme si, že pro naše partnery a klienty je důležitá nejen šíře a komplexnost služeb, ale také spolehlivost a kvalita našich řešení. Proto pracujeme na rozšiřování našich znalostí a dovedností v informačních modelech staveb (BIM) i na plné implementaci standardů projektového řízení PRINCE2®.