2023

Aktuality

Registrujte se na bezplatný webinář nejúspěšnějších softwarů pro dopravní a strategické plánování – programů PTV

AFRY vás srdečně zve na webinář, který se zaměřuje na inovace v oblasti dopravního plánování a praktickou aplikaci programů PTV. Půjde o skvělou příležitost poznat odborníky z tohoto oboru, dozvědět se o nových možnostech, které software nabízí, a také se podělit o zkušenosti s jeho využitím na příkladu významných infrastrukturních projektů. Celodenní bezplatný webinář proběhne on-line 17. 10. 2023 od 10:00 – 17:00.

Akce je určena pro všechny, kteří se zajímají o dopravní plánování a využití produktů PTV. V průběhu setkání představíme spolu s kolegy z PTV Group z Rakouska a Německa novinky ve vývoji jednotlivých programů PTV. Ve spolupráci s našimi klienty pak ukážeme praktické příklady využití těchto softwarů na významných českých i zahraničních projektech. Hlavním mluvčím bude vedoucí oddělení dopravního plánování a modelování AFRY CZ Marek Šída, těšit se můžete na celou řadu odborníků z různých společností (viz dole na této stránce webináře).

Registrovat se můžete zde.


O produktech PTV

 • Produkty společnosti PTV jsou celosvětově nejúspěšnějšími softwary pro dopravní plánování, strategické plánování, dopravní inženýrství, řízení dopravy a další účely. Slouží například pro tvorbu dopravních modelů a simulací v prostředí geografického informačního systému GIS.
 • V současné době se používají ve více než 90 zemí světa. Žádný jiný software nenabízí tak vysokou úroveň integrace v rámci dopravně-plánovacího procesu.
 • Nabízejí víc než jen tradiční poptávkové modelování. Software integruje poptávkové modelování (PTV Visum) s mikroskopickou simulací dopravy (PTV Vissim) a chodců (PTV Viswalk), čímž poskytuje dopravním odborníkům nejkompletnější sadu analytických nástrojů.

AFRY CZ je již přes 30 let významným partnerem společnosti PTV Group AG a distributorem softwarů společnosti PTV pro Českou republiku.


Program webináře

O detailním programu a časech jednotlivých přednášek webináře vás budeme brzy informovat, již teď ale můžete počítat s těmito tématy:

  • novinky ve vývoji a využití programů Visum a Vissim,
  • představení zcela nové cloudové aplikace PTV Lines, snadno použitelné webové platformy pro plánování veřejné dopravy,
  • využití multimodálního dopravního modelu při zpracování studie proveditelnosti Železniční uzel Praha,
  • využití metody Dynamic User Equilibrium při modelování dálničního projektu ve švýcarském kantonu Ticino,
  • využití dynamické mikrosimulace v projektu návrhu velké infrastrukturní stavby,
  • zkušenosti se zpracováním modelů osobní a nákladní dopravy,
  • využití dopravních modelů při přípravě rekonstrukce Barrandovského mostu,
  • další příklady praktického využití SW PTV na významných českých či zahraničních projektech.

Příspěvky budou převážně prezentovány v českém jazyce, minimálně tři přednášky ale představí naši rakouští partneři v angličtině.

Registrujte se prostřednictvím této stránky. V případě jakýchkoli dotazů nebo pro více informací se neváhejte obrátit na organizátory.

Velmi se na vás těšíme.


Jak můžete využít software PTV? 

PTV Visum 

Přední světový software PTV Visum bude vaším pomocníkem při plánování dopravy. Pomůže vám s makroskopickým modelováním dopravních sítí a dopravní poptávky, s plánováním veřejné dopravy a návrhem dopravních strategií a řešení. S PTV Visum vytváříte dopravní modely, které poskytují důležité podklady pro dlouhodobé strategické plánování i krátkodobé provozní analýzy.

 • PTV Vissim

Jste dopravním plánovačem nebo dopravním inženýrem? Přední světový multimodální software pro simulaci dopravy PTV Vissim vám pomůže s digitální reprodukcí dopravního chování všech účastníků silničního provozu. PTV Vissim umožňuje vyhodnocovat výkonnost dopravních prvků a zařízení. Dodá vám podklady pro rozhodnutí v oblasti plánování dopravy a pro řešení problémů v silničním provozu, jako jsou dopravní zácpy a emise.

 • PTV Viswalk

PTV Viswalk, software pro mikroskopickou simulaci pohybu chodců, zobrazuje chodce a jejich vzájemnou interakci. Tento software vám umožní efektivně modelovat a řešit výzvy spojené s interakcemi chodců. Pomocí softwaru můžete mimo jiné kontrolovat šířky průchodů, velikosti shromažďovacích nebo čekacích ploch, dojezdové a čekací doby a zajistit chodcům bezpečnost a komfort.

 • PTV Lines

PTV Lines podporuje práci v kreativním procesu plánování nabídky veřejné dopravy. Platforma PTV Lines vám pomůže dosáhnout vysoce kvalitních řešení v oblasti veřejné dopravy za minimální náklady. Je ideálním místem, kde si můžete načrtnout své nápady, vyzkoušet různé scénáře a získat okamžitou zpětnou vazbu o provozních nákladech. Své nejlepší nápady můžete také exportovat do svých provozních systémů nebo je použít pro další analýzu v PTV Visum. PTV Lines je snadno použitelná webová platforma s hostingem v EU.

 • PTV Visum Publisher

PTV Visum Publisher poskytuje interaktivní personalizované cloudové výstupy z dat PTV Visum. Můžete jej využít k prezentaci modelu pomocí srozumitelných vizualizací. Umožňuje spolupráci přímo s odborníky, plánovači, zainteresovanými stranami a veřejností. Integrované pracovní postupy aplikace PTV Visum Publisher vám dovolují rychle vytvářet a sdílet interaktivní panely s mapami a animacemi.

 • PTV Vistro

Jste dopravním inženýrem nebo dopravním plánovačem? PTV Vistro vám poskytne nejlepší kombinaci analýz dopravní signalizace a studií dopravních dopadů splňujících průmyslové standardy, jako je Highway Capacity Manual. Pomáhá při optimalizaci systémů křižovatek. Plynulé pracovní postupy PTV Vistro, správa scénářů a funkce automatického vytváření reportů vám šetří čas a eliminují chyby.

 • PTV Model2Go

PTV Model2Go je revoluční aplikací v plánování měst a dopravy: využívá novou technologii, která automatizuje důležité části procesu vytváření modelu. Aplikace je schopna vám poskytnout základní dopravní model jakéhokoli města nebo metropolitní oblasti na světě za pouhý týden. Kromě toho může být jakýkoli dopravní model dodán s údaji o dopravní poptávce od společnosti TomTom. 

Ruční vývoj dopravního modelu trvá měsíce a vyžaduje spoustu zdrojů a know-how. PTV Model2Go významně snižuje dobu, úsilí a náklady potřebné na tvorbu modelu, a tím usnadňuje přístup k výhodám modelování i pro malé projekty.