2023

Tiskové zprávy

Zveme vás na konferenci Dopravní infrastruktura 2023

AFRY vás zve na již 17. ročník konference Dopravní infrastruktura. Je to jediná multimodální konference v ČR, která se věnuje zároveň silniční, železniční i vodní dopravní infrastruktuře a digitalizaci v infrastrukturních projektech. Proběhne 18. a 19. dubna 2023 na zámku v Litomyšli.

Letošního ročníku se zúčastní:

  • ministr dopravy Martin Kupka,
  • vrchní ředitelka sekce veřejného investování, výstavby a sociálního začleňování Ministerstva pro místní rozvoj ČR Leona Šteigrová Gergelová,
  • generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl,
  • ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica,
  • generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda,
  • ředitel stavební správy vysokorychlostních železničních tratí Jakub Bazgier a další.

Odborná témata představí 42 prezentujících v šesti programových blocích. Vysokou úroveň přednášek a vyváženost jednotlivých bloků i módů dlouhodobě garantuje 33člený sbor poradců, který se pravidelně schází již přes 6 let.

Pořadatelem letošního ročníku je agentura Viaco. AFRY je premium partner konference. AFRY začala konferenci pořádat již v roce 2006, tehdy ještě pod značkou CityPlan. Loni se zúčastnilo téměř 450 delegátů.

„Konference se v Litomyšli koná již popáté, a i díky tomu se podařilo posunout dlouho očekávanou výstavbu potřebné dálnice D35 kupředu,“ říká Jindřich Volf, ředitel agentury Viaco.

Tato dvoudenní akce se dlouhodobě zaměřuje na strategii, vize a plánování projektů dopravní infrastruktury, legislativu a financování, udržitelnost rozvoje, bezpečnost a pochopitelně na moderní technologie, inovativní nástroje a novinky v oboru.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starosta města Litomyšle Daniel Brýdl.

„Kromě získání odborných poznatků a nových kontaktů mohou delegáti navštívit mnohé skvosty Zámeckého návrší. Stojí za to přijet,“ uzavírá Volf.

Kdy: 18. a 19. dubna 2023

Kde: Zámecké návrší v Litomyšli

Přihláška a další info: www.kdi.viaco.cz.