2021

Vytvořili jsme

Hotel – Studená

Cílem architektonické studie Hotelu Studená bylo pomocí vizualizací a návrhů interiéru představit investorovi architektonické vize možností úprav stávajícího objektu. V rámci studie jsme nezasahovali do nosných konstrukcí objektu.

Jedná se o vesnický hotel v obci Studená. Objekt byl dříve provozován jako společenský dům, a poté přestavěn na hotel. V současné době hotel není v provozu a pozvolna se rozbíhá rekonstrukce interiérů.

 

Součástí byla i architektonická vize, která k objektu přistupovala jako komunikace starého a nového. Vize jasně odděluje historicky nejstarší část a později přistavované. Budova je obohacena změnou fasády a nově pojatého posledního patra objektu. Sedlové střechy s exponovanými okny a rozehrají hmotu a přiblíží objekt k současnému trendu v architektuře.

Veškeré interiéry jsou laděny do přírodních materiálu s vesnickým charakterem. Dřevěné obložení interiéru dodá jak útulný charakter, tak pomůže i v akustice. Proto je obložení použito i v sále. Celkově jsou interiéry v kombinaci přírodních tónů. Byly zpracovány varianty pro interiér, jak pro wellness hotel, tak i pro post covidové centrum.

Fakta

název
Hotel Studená

klient
soukromý klient

lokalita
Jihočeský kraj

doba poskytování služeb
04/2021 – 05/2021

druh služeb
Architektonická studie