2020

Aktuality

Tým Grimshaw Architects a AFRY CZ v „předkole“ uspěl

16.11.2020

Na konci srpna letošního roku vyhlásilo Státutární město Brno spolu se Správou železnic, s.o. Mezinárodní urbanisticko-dopravně-architektonickou soutěž o návrh nového hlavního nádraží v Brně. Do soutěže se přihlásilo celkem 46 renomovaných společností. Je pro nás ctí a skvělou zprávou zároveň, že mezi 12 vybranými je i sdružení Grimshaw Architects a AFRY CZ.

Padesát žádostí o účast z celkem patnácti zemí světa přišlo do mezinárodní soutěže na nové brněnské hlavní nádraží. Do prvního kola soutěže postoupilo celkem dvanáct týmů architektů. Tři byli vyzváni přímo, dalších devět vybrala odborná porota. Jsou mezi nimi ateliéry z Česka, Rakouska, Německa, Nizozemska, Francie, Dánska, USA i Velké Británie. V pondělí 16. listopadu 2020 účastníky soutěže potvrdila Rada města Brna a Správa železnic. Soutěž organizuje Kancelář architekta města Brna.

Společný tým Grimshaw a AFRY se tak může začít intenzívně věnovat práci na návrhu pro první kolo soutěže, které bude mezinárodní odborná porota hodnotit v březnu příštího roku. Pevně věříme, že náš zkušený a kreativní tým opět uspěje a přinese městu Brnu nejlepší návrh. Konkurence je obrovsky inspirativní a o to víc se na tuto výzvu těšíme.

Více informací na stránkách Kanceláře architekta města Brna